Pályázataink

Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Lábazati szigetelőanyag gyártó technológia komplex fejlesztése a TERMO-FUVAR Kft-nél

Szerződött feltételesen

visszatérítendő támogatás összege:

 200.073.468,- Ft
A támogatás mértéke: 70 %
A projekt tartalma:

A hosszú távú eredményes piaci működés, az árbevétel és az eredményesség növekedése ezáltal a munkahelyek megtartása, illetve bővítése érdekében a vállalkozás vezetősége stratégiai célként tűzte ki szolgáltatói tevékenységi körének diverzifikálását a vállalkozás tevékenységi körének gyártói tevékenységgel történő bővítésével. Az EPS értékesítése mellett vevői igényre XPS (Extrudált polisztirol hablemez) szigetelőanyagot is forgalmaz, amit az egyetlen magyarországi gyártótól szerez be. Erre építve XPS gyártó kapacitást épített ki, melyhez kapcsolódik jelen projekt célja is. A fejlesztés célja meglévő piaci keresletre válaszul hazai lábazati szigetelő gyártó üzem létesítése, olyan innovatív elemeket tartalmazó fejlesztés megvalósítása révén, ami biztosítja a költséghatékony és minőségi, a környezeti fenntarthatóság szempontjait támogató termelést.

Széchenyi Terv Plusz program Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében megvalósuló projekt elemei:

A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás: Az XPS lábazati szigetelőanyag gyártó technológia elhelyezése miatt gyártóüzem bővítése valósul meg.

A bővítést követően a beépített alapterület: 692,10 m2 lesz.

Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése:

Jelenlegi gyártási technológia alapján a maximális elérhető vastagság 100-120 mm. Ugyanakkor a megnövekedett energetikai előírások miatt szükséges 100 mm-t meghaladó vastagságú szigetelő anyagok gyártása, amihez kapcsolódóan valósul meg az alábbi eszközök beszerzése:

1 db 1P-P-024 típusú XPS csomagológép beszerzése

1 db 1P-G-015 típusú XPS ragasztógép beszerzése

A lábazati szigetelő gyártáshoz kapcsolódó logisztikai feladatok ellátása érdekében 2 db targonca beszerzése valósul meg.

Napkollektoros rendszer telepítése a fejlesztésben érintett épület HMV igényének részbeni kielégítése céljából.

Képzési szolgáltatások igénybevétele: Hatékony munkavégzés táblázatkezelő használatával középhaladóknak képzés valósul meg 2 fő számára.

Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: A cég munkafolyamatainak teljes irányítására digitális transzformációra van szükség. A digitális transzformáció során a különböző digitális technológiák felhasználásával és teljes körű bevezetésével a vállalkozás üzleti folyamatai átalakításra, megújításra kerülnek. Információs technológia-fejlesztés – üzleti felhőszolgáltatások igénybevétele valósul meg.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2024.09.30.
A projekt azonosító száma: GINOP_PLUSZ-1.2.1-21-2021-01780

Széles spektrumú alkalmazást lehetővé tevő porfestő technológia adaptálása a TERMO-FUVAR Kft-nél

Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Porfestő kapacitás fejlesztése a TERMO-FUVAR Kft-nél
Szerződött támogatás összege:  81.598.638,- Ft
A támogatás mértéke:  50 %
A projekt tartalma: A TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 81 598 638 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban. Az 50%-os támogatási intenzitású projekt összköltsége 163 millió forint, melyből porfestő termelő kapacitás létesítése valósult meg. A fejlesztés révén a meglévő piaci keresletre válaszul porfestő termelő kapacitás létesítése valósult meg, olyan innovatív elemeket tartalmazó fejlesztés megvalósítása révén, ami biztosítja a költséghatékony és minőségi termelést. Porfestő technológia fejlesztése az alábbi eszközök beszerzése révén: Konvejor; Beégető Kemence;- Porfestő kabin; Előkezelő; Vízleszárító kabin; Kompresszor; Vízkezelő; Porfestő üzem vezérlő berendezés Integrált vállalaltirányítási rendszer, IPAR 4.0 megoldás kiépítése. Az integrált vállalatirányítási rendszer illetve a kapcsolódó IPAR 4.0 integrációs platform működtetéséhez az alábbi hardver eszközök beszerzése: Központ kiszolgáló gép; 2db Dell Vostro 3578 notebook; 2 db Dell Docking Station D3100; 3 db Microsoft Office 2016 Otthoni és kisvállalati; 1 db Dell Optiplex 3050 Small Form számítógép; 3 db Samsung S24F350FHU 24″ PLS LED monitor; 1 db Samsung SL-X4250LX nyomtató; 3 db TP-LINK ArcherC7 AC1750 Wireless Dual Band Gigabit; Dynamics NAV termelésirányítás Netronic Gant addon; Szakértői szolgáltatások; NAV Termelésirányítási rendszer Ipar4 támogatással Mindezen tényezők révén lehetővé vált a biztos piaci részesedés kiépítése illetve annak megőrzése és bővítése, ezáltal a vállalkozás árbevételének növelése, az eredményes működés feltételei.   A projekt közvetlenül hozzájárult a meglévő munkahelyek megőrzéséhez valamint új munkahelyek teremtéséhez is, amely azért is fontos szempont, mert a fejlesztés megvalósulásának helyszíne Téglás, hátrányos helyzetű településnek minősül, ahol a munkanélküliség kezelése társadalmi szempontból kiemelt jelentőséggel bír.
A projekt befejezési dátuma: 2019.08.26.
A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.1-16-2017-00842
Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Széles spektrumú alkalmazást lehetővé tevő porfestő technológia adaptálása a TERMO-FUVAR Kft-nél
Szerződött támogatás összege:  15.000.000,- Ft
A támogatás mértéke:  50 %
A projekt tartalma: A TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 15.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban. Az 50%-os támogatási intenzitású projekt összköltsége 30 millió forint, melyből a cég adaptív technológiai innováció révén új szolgáltatás bevezetését valósította meg.
A TERMO-FUVAR Kft. 2007. június 28-án alakult. A vállalkozás fő tevékenysége a megalakulását követő időszakban a TEÁOR’08 szerinti 4941 közúti áruszállítás tevékenység. Ehhez kapcsolódóan 2014-től EPS szigetelő anyagok szállításával is foglalkozik, amely tevékenységét speciálisan erre a célra kialakított gépjárműparkkal végzi.
A vállalkozás vezetősége stratégiai célként tűzte ki szolgáltatói tevékenységi körének diverzifikálását a vállalkozás tevékenységi körének gyártói tevékenységgel történő bővítésével. A megvalósult fejlesztés szempontjából meghatározó, hogy a piacon a különböző fémtermékek gyártásának relációjában jelentős festőkapacitás hiány van, így a jelen projekt tárgyát képező porfestő kapacitás kiépítése kapcsán elmondható, hogy az szignifikáns volumenű, valós piaci igényekre reflektálva történt. A technológia egyedi innovatív jellegét erősíti, hogy olyan kisszériás kísérleti festési technológia kialakítását valósítottuk meg, ami egyébként nem jellemző a porfestésre. Célunk egy olyan technológia kifejlesztése volt, ami széles spektrumú festési alkalmazási kört tesz lehetővé. Az adaptálásra került technológia további újdonságát jelenti, hogy a nagy, nehezebb elemek egészen 6 m dimenzióig porfesthetők, így a festési piacon megtalálható áruféleségek 80-90 % -t festeni tudja a vállalkozásnál rendelkezésre álló technológiákkal. A széles felhasználási spektrumnak megfelelően a technológia lehetőséget biztosít mind a lakossági mind pedig az ipari szegmens számára történő kiváló minőségű szinterezett termékek költséghatékony gyártására. A megvalósítás helyszíne HAJDU Ipari Park területén helyezkedik el, így a HAJDU Ipari Park területén igénybe vehető infrastruktúra teljes spektrumában rendelkezésre áll. A projekt célok megvalósításához a projekt költségvetésének részét képező eszközök révén valósult meg az innovatív porfestő technológia adaptálása: – Beégető Kemence: – A felszórt festéket a kemencében polimerizáljuk. – Porfestő Kabin: – A Porfestő kabinban szórjuk fel a festéket a felületre, illetve a festéket leválasztjuk a levegőből, és vissza is tudjuk forgatni azt – Porfestő kézi pisztoly: a festék felszórására szolgál. A fejlesztés révén gyártásra kerülő termékek vonatkozásában a vállalkozás jelentős közvetlen illetve közvetett exportnövekedési potenciállal bír. A projekt keretében megújult energia előállítására szolgáló végtermékek gyártásához kapcsolódó beruházás is megvalósul: Gőzkazán különböző alkatrészeinek festése fog megvalósulni a projekt tárgyát képező porfestő technológia révén. Ezen kazán típus megújuló energia előállítására szolgáló terméket képez, a porfestett alkatrészek pedig a megújuló energia előállítására szolgáló berendezések gyártója részére beszállításra és a végtermékbe beépítésre kerülnek. Ennek megfelelően elmondható, hogy fejlesztés révén a projekt keretében megújuló energia előállítására szolgáló végtermékek gyártásához kapcsolódó beruházás valósult meg.
A projekt befejezési dátuma: 2018.10.15.
A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.8-17-2017-00282
Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Foglalkoztatás bővítése a TERMO-FUVAR Kft.-nél
Szerződött támogatás összege: 59.976.000,- Ft
A támogatás mértéke:  70 %
A projekt tartalma: A TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 59 976 000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program támogatási rendszeréhez “Foglalkoztatásbővítés ösztönzése” című Felhívásra benyújtott „Foglalkoztatás bővítése a TERMO-FUVAR Kft.-nél” című, GINOP-5.3.12-19-2020-00565 számú támogatási kérelem keretében.
A projekt befejezési dátuma: 2023.03.31.
A projekt azonosító száma: GINOP-5.3.12-19-2020-00565
Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Extrudált polysztirol (XPS) gyártókapacitás fejlesztése a TERMO-FUVAR Kft-nél
Szerződött támogatás összege: 50.000.000,- Ft
A támogatás mértéke:  26,40%
A projekt tartalma: A TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 50.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban. Az 26,40%-os támogatási intenzitású projekt összköltsége 189 millió forint, melyből a cég extrudált polysztirol (XPS) gyártókapacitás fejlesztését valósította meg. A TERMO-FUVAR Kft. 2007. június 28-án alakult. A vállalkozás fő tevékenysége a megalakulását követő időszakban a TEÁOR’08 szerinti 4941 közúti áruszállítás tevékenység. Ehhez kapcsolódóan 2014-től EPS szigetelő anyagok szállításával is foglalkozik, amely tevékenységét speciálisan erre a célra kialakított gépjárműparkkal végzi. A vállalkozás vezetősége stratégiai célként tűzte ki szolgáltatói tevékenységi körének diverzifikálását a vállalkozás tevékenységi körének gyártói tevékenységgel történő bővítésével.   Ennek elemeként a projekt megvalósulása révén XPS szigetelőanyag gyártó kapacitás fejlesztése valósult meg. A projekt keretében 1 TDS75D-TDD150R típusú berendezés került beszerzésre extrudált polysztirol (XPS) gyártáshoz.   A technológia főbb műszaki paraméterei: Feldolgozott anyagok adati: Polimer: GPPS Habosítószer: CO2 és etanol, vagy HFCs, HCs Adalékok: égésgátló adalék, színezék, habosodást elősegítő adalék Termék adatok: Teljesítmény adatok: Gépsor teljesítmény: 300 – 400 kg/ó Szükséges üzem méret: 60mx15mx7m Áramellátás: 300kW; 380V; 50Hz Vízellátás: 4-6bar; 10 -25°C; leszűrt Sűrített levegő: 0,8MPa, 3,5m3/perc Termék: Extrudált polisztirol habos lemez Szélesség: 600 mm szél-levágás után (opcionálisan 900mm vagy 1200mm) Lemez vastagság: 20 – 120 mm Elérhető sűrűség: 30 – 60 kg/m3 Nyomó szilárdság: 300-600kPa   Termék: Extrudált polisztirol habos lemez Szélesség: 600 mm szél-levágás után (opcionálisan 900mm vagy 1200mm) Lemez vastagság: 20 – 120 mm Elérhető sűrűség: 30 – 60 kg/m3 Nyomó szilárdság: 300-600kPa   A fejlesztés révén lehetővé válik biztos piaci részesedés kiépítése illetve annak megőrzése és bővítése, ezáltal a vállalkozás árbevételének növelése, az eredményes működés feltételei.   Ezáltal a projekt közvetlenül hozzájárult a meglévő munkahelyek megőrzéséhez valamint új munkahelyek teremtéséhez is.
A projekt befejezési dátuma: 2021.10.29.
A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-01369
Kedvezményezett neve: TERMO-FUVAR Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Az üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodást segítő fejlesztés megvalósítása a TERMO-FUVAR Kft.-nél
Szerződött támogatás összege: 21.500.000,- Ft
A támogatás mértéke: 69.92%
A projekt tartalma: A TERMO-FUVAR Kft. 2007. június 28-án alakult. A hosszú távú eredményes piaci működés, az árbevétel és az eredményesség növekedés ezáltal a munkahelyek megtartása illetve bővítése érdekében a vállalkozás vezetősége stratégiai célként tűzte ki szolgáltatói tevékenységi körének diverzifikálását a vállalkozás tevékenységi körének gyártói tevékenységgel történő bővítésével. Ehhez kapcsolódóan egyrészt a 25.61 – Fémfelület-kezelés, amelynek keretében porfestő technológia került kialakításra, másrészt pedig a 22.23 – Műanyag építőanyag gyártása, amelynek keretében Extrudált polysztirol (XPS) gyártókapacitás fejlesztése történt meg. Jelen fejlesztés 25.61 – Fémfelület-kezelés tevékenységhez kapcsolódik, annak spektrumát szélesíti. Egy olyan technológia került bevezetésre, ami kifejezetten a nagyméretű elemek felületkezelését és porfestését teszi lehetővé. A technológia kialakítása során figyelembe vettük, hogy az a nagy méretű, súlyos darabok költséghatékony és minőségi festésére legyen alkalmas. Ennek megfelelően szükségszerűen a technológiai részét képezi: – szemcseszoró System7: a beérkező termék feldolgozásának első lépése a felületkezelés. A felületkezelés minősége nagyon fontos, alapvetően meghatározza a festés minőségét, tartósságát – Ciklonos kézi porfestőkabin: nagy méretű elemek festését teszi lehetővé, teljesen zárt rendszerben. Ennek jelentősége, hogy a zárt rendszer révén a termékek minőségét javítani tudtuk. – kézi festő konvejor pálya: a nagyméretű elemek mozgatását teszi lehetővé. Szerepe, hogy a nagyméretű elemeket ne kézi erővel legyen szükséges eljuttatni a kemencéhez. A projekt keretében egyedi, nagyméretű elemek festését lehetővé tevő porfestő technológia révén valósult meg a technológia megújulása. Ezen nagyobb elemek festése korábban csak külső szolgáltató igénybevételével tudott jellemzően megvalósulni, holott a piaci kereslet e tekintetben folyamatosan adott. Ezen megrendelések házon belül tartásával javul a termelés költséghatékonysága, szélesebb spektrumú, komplex szolgáltatással ügyfélkörét bővíteni tudja. A széles felhasználási spektrumnak megfelelően a bevezetett technológia lehetőséget biztosít mind a lakossági mind pedig az ipari szegmens számára történő kiváló minőségű szinterezett termékek költséghatékony gyártására. Ennek megfelelően a tervezett beruházás közvetlenül indukált árbevétel, illetve eredménynövekedést.
A projekt befejezési dátuma: 2021.12.26.
A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-01549

elégedett ügyfél

elvégzett megbízás

év tapasztalat